Marki

Muscle Clinic All Stars Dr. Wolz Noble Pharma Orthomol Power Bar Rehabmedic Deep Blue Health Ironmaxx Bioxsine

News

04.09.2017

Kolagen

Kolagen

   Ból zlokalizowany w obrębie stawów lub struktur go otaczających (ścięgna, kaletki maziowe) zalicza się do najczęściej występujących dolegliwości zdrowotnych w dzisiejszych czasach. Istnieje wiele powodów, które mogą być przyczyną bólów stawowych, między innymi intensywna praca fizyczna, ćwiczenia, starzenie się organizmu czy siedzący tryb życia. W nawracających problemach ze stawami, zaleca się wprowadzenie suplementacji preparatami, które wspomogą regenerację i odbudowę tkanek występujących w stawach.

   Kolagen jest najczęściej występującym białkiem tkanki łącznej, stanowiącym około 25% wszystkich białek organizmu ludzkiego. Syntetyzowany przede wszystkim z aminokwasów glicyny i proliny oraz metabolitów przemian lizyny. Jego rozpad stymulowany jest przez kortyzol- hormon stresu, a produkcja własna zmniejsza się wraz z wiekiem. W organizmie człowieka pełni wiele funkcji, a jego niedobory lub problemy w jego syntezie wynikające z niedoboru składników pokarmowych (np. witamina C) mogą skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi takimi jak np. szkorbut. Ze względu na bardzo dużą odporność na rozciągnie stanowi główny składnik ścięgien i więzadeł. Włókna kolagenowe występują również w strukturze kości oraz w skórze nadając jej elastyczność i sprężystość, a także w rogówce oka (w postaci krystalicznej).

   Produkt Cartilage Plus to hydrolizowany kolagen pochodzący z białka wołowego, o bardzo wysokiej przyswajalności przez organizm człowieka. Kompleks aminokwasów, w tym prolina, glicyna i lizyna oraz witamina C usprawniają proces syntezy włókiem kolagenowych, a aminokwasy rozgałęzione (leucyna, izoleucyna, walina) uczestniczą w syntezie i ochronie innych białek strukturalnych. Dodatkowo zawarty w preparacie kompleks witamina przyczynia się do zachowania odpowiedniego metabolizmu energetycznego, chroni organizm przed stresem oksydacyjnym oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Przy wyborze Cartilage Plus o smaku ananasowym dodatkowo wzmacniamy wchłanianie kolagenu dzięki zawartemu tam cynkowi. Hydrolizat kolagenu polecany jest alergikom, gdyż inne preparaty wzmacniające stawy (glukozamina) pozyskiwane są często z pancerzy skorupiaków.